ÖVRIGT / Diverse / Thalerbox 17117166
nr 1711 7166
Thalerbox
silver, invändigt 2 oljemålningar, porträtt, 1700-tal. Diameter: 4,5 cm. Ställ i silver medföljer. Vikt: 55 g
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 30 juni 2025
kl 19:30:46
30/6 19:25:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver